Unijna pożyczka na start

2019-05-30

Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło nie tylko granice wielu państw, ale przede wszystkim sporo możliwości dla przedsiębiorców. Jedną z możliwości, z jakich mogą skorzystać młodzi ludzie, którzy właśnie planują rozpocząć prowadzić swój biznes, jest pożyczka na start. Często zdarza się, że to jedyna szansa na to, by ruszyć z wymarzonym biznesem - trudno jest bowiem samodzielnie zgromadzić niezbędne środki, a często pozyskanie ich w tradycyjny sposób jest niemal niemożliwe.


Nie jest trudno wyobrazić sobie, jakie koszty mogą wiązać się z rozpoczęciem działalności gospodarczej, która miałaby wnosić w rynek innowacyjne usługi lub nietypowe produkty. Aby zacząć, niezbędna jest nie tylko duża odwaga ze strony młodego człowieka, ale także niemałe nakłady finansowe. Niestety, często samodzielne ich zgromadzenie zajęłoby całe życie, a brak historii kredytowej czy odpowiedniego zabezpieczenia po prostu uniemożliwia nam wzięcie kredytu w tradycyjnym banku. Na szczęście istnieje jeszcze pożyczka na start http://pozyskajfinansowanie.pl/2019/05/13/unijna-pozyczka-na-start-jak-ja-otrzymac/ - rozwiązanie, które przyniosła do Polski Unia Europejska.Pożyczka na start - czy warto?

Pożyczka na start, jaką przyniosła do Polski Unia Europejska, ma dość sporo zalet. Jedną z głównych jest fakt, że starać się o nią może właściwie każdy przyszły przedsiębiorca. Musisz bowiem wiedzieć, że w oparciu o unijne dotacje, w Polsce powstało już naprawdę dużo różnych biznesów - w wielu województwach powstają centra rozwojowo-badawcze, organizowane są międzynarodowe targi czy prowadzone są szkolenia, które mają pomóc w wyjściu z bezrobocia lub rozwinąć kompetencje. Pożyczka na start dała natomiast szansę na wejście rynek wielu innowacyjnym projektom, które bez zastrzyku gotówki musiałyby zostać w sferze marzeń.


Pożyczka na start ma też tę niewątpliwą zaletę, że proces starania się o nią i przyznawania jej jest znacznie mniej złożony niż walka z bankiem, który potencjalnie również mógłby udzielić wsparcia przyszłemu przedsiębiorcy. Tam jednak najczęściej wymagane jest spore zabezpieczenie lub historia kredytowa, a często żadnej z tych rzeczy młodzi ludzie wchodzący w świat biznesu po prostu nie mają. To właśnie pożyczka na start pozwala im zatem często na wejście na rynek w odpowiedni sposób - z wybudowanym zapleczem technicznym i przemyślanym, spójnym wizerunkiem. Pożyczka na start bowiem ma na celu rozwój gospodarki i wprowadzanie specjalistów na rynek. Przy ocenie wniosku brane jest zatem pod uwagę niekoniecznie to, jak wygląda twoja sytuacja finansowa, ale przede wszystkim potencjał płynący z twojego projektu. Ważniejsze jest bowiem to, co możesz wnieść swoim produktem lub usługą - czy jest innowacyjny, czy odpowiada na potrzeby rynkowe.


Bardzo ważne jest również to, że pożyczka na start jest znacznie łatwiejsza na poziomie starania się o nią. Wiąże się co prawda z przygotowaniem odpowiedniego wniosku, w tym jednak pomagają specjalnie zatrudnieni doradcy. Całość natomiast złożyć możesz nawet z domu, online.